STRONA GŁÓWNA · BYLI U NAS · KONTAKT Z NAMI · ARTYKUŁY · MUZEUM · HALA SPORTOWA · KORTY TENISOWE · TEATR - "CARPE DIEM" Listopad 27 2014 06:11:26


Ostatnie Artykuły
WYWIAD Z MICHAŁEM BA...
TURNIEJ GWIAZD
W RAMIONACH ANIOŁA
"ŻEBY ŻYĆ" - CARPE DIEM
„DAR NIEPODLEG...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 692
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: januszk
Newsletter
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.Ilość subskrypcji: 104

750 lat Pyskowic zobacz :
WYDARZENIA


Wieczór Świętej Cecylii

W parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbył się kolejny koncert charytatywny pn. Wieczór Świętej Cecylii. Wystąpili: Elżbieta Szarek – Bukowska, Ilona Jaworek, Modesta Gorol, Schola Ichtis, Naira Ayvazyan i oczywiście Chór Gospel Przebudzenie, a cały dochód ze zbiórki przeprowadzonej podczas koncertu przeznaczony został na leczenie Radka.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

ANDRZEJKI DLA PAŃ

Stowarzyszenie Ludzie Miasta zorganizowało w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu kolejną imprezę dla pań. Andrzejki dla pań były wyjątkowe ponieważ obchodziliśmy je już 22 listopada. Uczestniczki cały czas zadziwiają organizatorów pomysłowością i chęcią do zabawy.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W MUZEUM

20 lat minęło od zarejestrowania Pyskowickiej gazety lokalnej"Przegląd Pyskowicki". W piątkowy wieczór w murach Muzeum Miejskiego na wystawie jubileuszowej spotkało się wielu członków zespołów redakcyjnych i wszyscy redaktorzy naczelni tworzący Przegląd Pyskowicki w okresie tych 20 lat.Z założenia na kształt gazety mają wpływ opinie mieszkańców, by poddawać publicznej debacie tematy dotyczące lokalnej działalności.Do opracowania artykułów publikowanych w Przeglądzie chętnie angażowała się również młodzież co tworzyło warunki do rozwiązywania problemów tej grupy społecznej. Na uroczystym otwarciu autor wystawy Władysław Macowicz nakreślił rys historyczny przybliżający szerokie oddziaływanie gazety na środowisko mieszkańców naszego miasta, a obecny redaktor naczelny Krzysztof Łapucha ocenił dotychczasową działalność gazety. Do rozmowy przyłączyła się Przewodnicząca Rady Miasta pani Jolanta Drozd i Burmistrz Pyskowic Wacław Kęska przedstawiając własny punkt widzenia oraz przedstawiciele gości.Wytworzyła się wspaniała nostalgiczna atmosfera wspomnień.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W GALERII "PODcień"

Od blisko dziesięciu lat, raz w roku spotykamy się w galerii PODcień z małymi artystami i najwierniejszymi wielbicielami ich talentu na przeglądach twórczości dzieci działających w sekcjach plastycznych Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu pod opieką Instruktora Ewy Hajduk.Ustawiczne doskonalenie warsztatu przez panią Instruktor sprawiło, że na przestrzeni tych lat znacznie rozwinął się poziom artystyczny wychowanków pracowni plastycznej MOKiSu.Myślą przewodnią pracowni jest:RADOŚĆ TWORZENIA I BYCIA RAZEM.Osiągnięcia twórcze naszych małych artystów są ważne, ale równie ważna jest atmosfera i relacje jakie tworzą się między podopiecznymi i ich rodzicami, a panią instruktor. To zjawisko najlepiej wyraża ilość gości przybyłych w czwartkowy wieczór na otwarcie wystawy i ciepła atmosfera pełna autentycznej sympatii wszystkich do wszystkich. Wzruszeniom i wymianom uścisków, nie było końca. Zapraszamy do poznania tegorocznej części twórczości naszych podopiecznych sekcji MOKiS do 10 grudnia w godzinach pracy galerii PODcień.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Paradox I, Plum, Alacarte.

Jesień to pora zadumy, melancholii i depresji, ale to nie grozi dzieciakom i młodzieży z sekcji tanecznych Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, które dzielnie walczą na festiwalach; na poczatku października Teatr Tańca Alacarte odwiedził Kędzierzyn Koźle, by na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Taneczne Oscary" wygrać dwa I miejsca a Agata Gabryel nagrodę za osobowość - warsztaty taneczne w Koszęcinie; 25.10. gościnnie, jako gospodarz, na II Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych "Pląsy Dramy" zatańczyły Plum i Alacarte; kolejny festiwal to Ogólnopolski Turniej Tańca "Gwiazda", gdzie Paradox mini, Paradox I i Plum zdobyły wyróżnienia, natomiast Alacarte I miejsce; oby tak dalej, bo jeszcze kilka wyjazdów do końca roku się szykuje.


Teatr Carpe Diem "A to Polska właśnie..."

Młodzi aktorzy z Teatru CARPE DIEM po raz kolejny zabrali pyskowiczan w podróż po historii naszego kraju. Kilkanaście już razy Agnieszka Nalepka razem z Adamem Wójcikiem udowodnili, że pomysłów i piosenek na spektakle z okazji Odzyskania Niepodległości im nie brakuje. Pyskowicka publiczność pokazała, że twórczość młodych artystów trafia do każdego - bez względu na wiek i nigdy nie ma się jej dosyć.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. Tak obchodziliśmy je w Pyskowicach.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

KONCERT GOSPEL

Niedzielny koncert Chóru Gospel Przebudzenie był wyjątkowy. Piękne miejsce, wspaniała publiczność i szczególny cel. Pomoc 1,5-rocznej Zuzi, która ma chore serduszko i którą czeka skomplikowana operacja.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Strona 1 z 106 1 2 3 4 > >>


Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
SEKCJE MOKIS
HARMONOGRAM ZAJĘĆ
MEDIA O NAS
PLAN PRACY 2014
BYLI U NAS
KONTAKT Z NAMI
DZISIEJSZE WYDARZENIA
ARTYKUŁY
PARTNERZY MEDIALNI
LEGENDY PYSKOWICE 07
LEGENDY PYSKOWICE 08
LEGENDY PYSKOWICE 09
LEGENDY PYSKOWICE 10
LEGENDY PYSKOWICE 11
LEGENDY PYSKOWICE 12
DYBUK 2007
DYBUK 2008
TEATR - "CARPE DIEM"
TEATR TAŃCA -"ALACARTE"
KOLONIE Z MOKiS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

KONTAKT Z MOKiS

KULTURA
tel./fax 32 233-25-34
tel./fax 32 333-03-48


E-MAIL NAPISZ DO NAS

SPORT
tel. 32 333-20-95

E-MAIL NAPISZ DO NAS

RATUSZ-MUZEUM
tel. 32 333-16-35

E-MAIL NAPISZ DO NAS

OBIEKTY - MOKiS


MUZEUM MIEJSKIE


HALA SPORTOWA


KORTY TENISOWE


STADION SPORTOWY