STRONA GŁÓWNA · BYLI U NAS · KONTAKT Z NAMI · ARTYKUŁY · MUZEUM · HALA SPORTOWA · KORTY TENISOWE · TEATR - "CARPE DIEM" Styczeń 29 2015 07:15:06


Ostatnie Artykuły
WYWIAD Z MICHAŁEM BA...
TURNIEJ GWIAZD
W RAMIONACH ANIOŁA
"ŻEBY ŻYĆ" - CARPE DIEM
„DAR NIEPODLEG...
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 692
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: januszk
Newsletter
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.Ilość subskrypcji: 107

750 lat Pyskowic zobacz :
WYDARZENIA
>>>>>> - - - KLIKNIJ TU I POBIERZ KARTĘ ZAPISU FERIE 2015 - - - <<<<<<


>>>>>> - - - KLIKNIJ TU I POBIERZ KARTĘ REGULAMIN 8 - 13 - - - <<<<<<

>>>>>> - - - KLIKNIJ TU I POBIERZ KARTĘ REGULAMIN 11 - 13 - - - <<<<<<


XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych - GALA

XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Szopkowych już za nami. W niedzielne popołudnie podczas uroczystej Gali gościnnie wystąpili rodzice przedszkolaków z Przedszkola nr 5. Jasełka w ich wykonaniu otworzyły uroczystość wręczenia nagród, po nich z finałową piosenką wystąpił Teatrzyk PIK POK oraz Grupa teatralna DEJA VU, która otrzymała GRAND PRIX. Gratulujemy wszystkim aktorom i nauczycielom za tak wspaniałe przeżycia.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Przeglądu Zespołów Szopkowych

Za nami drugi dzień przesłuchań XVI WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW SZOPKOWYCH - już dziś zapraszamy na niedzielną Galę Jasełkową, która rozpocznie się o godzinie 17.00 w naszej sali widowiskowej.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Przeglądu Zespołów Szopkowych

W dniu dzisiejszym odbyła się I część XVI Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szopkowych. Na scenie wystąpiły grupy przedszkolne i szkolne z Pyskowic i Świętoszowic. Jutro zaprezentują się kolejni wykonawcy. Na Koncert Galowy zapraszamy w niedzielę o godz. 17.00- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W GALERII "PODcień"

Ksiądz Jan Twardowski powiedział: "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Wystawą zatytułowaną „Wspomnienie” rozpoczęliśmy tegoroczną działalność w galerii PODcień. 23 stycznia, w piątkowy wieczór, spotkali się sympatycy twórczości Zbigniewa Zubka, by w artystyczny sposób pożegnać się z naszym przyjacielem, który przedwcześnie nas opuścił. Wystawa doszła do skutku dzięki dobrej woli siostry artysty, Pani Krystyny Guzielak, która wypożyczyła nam jego obrazy ze swojej prywatnej kolekcji, oraz jego przyjaciół z grupy plastycznej Faun, którzy zechcieli nam udostępnić materiały archiwalne dotyczące działalności artystycznej grupy i jej wieloletniego prezesa, Zbigniewa Zubka. Wystawę można zwiedzać do 11 lutego w godzinach pracy galerii.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W MUZEUM

Rok 2015 został ustanowiony rokiem tragedii górnośląskiej, a ostatnia niedziela stycznia co roku będzie upamiętniać te tragiczne losy naszego regionu. Historia Pyskowic szczególnie mocno związana jest z tym wydarzeniem i dlatego Muzeum Miejskie zorganizowało wystawę na ten temat. Do organizowania wystawy włączyli się sympatycy historii Romuald Haliniak i Roland Skubała, wypożyczając na czas jej trwania rekwizyty ze swojej prywatnej kolekcji. 22 stycznia o godzinie 17:00 otwarliśmy uroczyście pierwszą w tym roku ekspozycję historyczną zatytułowaną "70-rocznica wkroczenia Rosjan do Pyskowic i deportacja Mieszkańców Śląska i Pyskowic do Związku Radzieckiego w 1945 roku". Data udostępnienia wystawy nie była przypadkowa, bo właśnie w tym dniu, 70 lat temu, wkroczyły do Pyskowic wojska Radzieckie ustanawiając nowy powojenny  porządek rzeczy. Wspominaliśmy również deportowanych Pyskowiczan do przymusowej pracy w Związku Radzieckim, których nazwiska są wyszczególnione na naszej wystawie. Autor wystawy, Władysław Macowicz, przedstawił temat licznie przybyłym gościom, a pasjonat historii, Roland Skubała, rozszerzył wiadomości o punkt widzenia ówczesnej, niemieckiej ludności naszego miasta. Historię obozów jenieckich na terenie Pyskowic przedstawił nauczyciel historii Błażej Kupski. Podsumowując spotkanie, Burmistrz Wacław Kęska stwierdził, że mamy bardzo bogatą historię i dobrze, że ją pielęgnujemy. Wystawę można zwiedzać do końca lutego br.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała w Pyskowicach. Mieszkańcy naszego miasta i zaproszeni goście uczestniczyli we wspaniałym koncercie. Tradycyjnie o godz. 20 wolontariusze odtańczyli uroczystego Poloneza i zobaczyli pyskowickie światełko do nieba.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Orszak Trzech Króli

Dziś Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami ponad 330 polskich i zagranicznych miejscowości!!! Dzięki księżom z parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji - głównym pomysłodawcom - Pochód Trzech Króli przeszedł pyskowickimi ulicami gromadząc wielu mieszkańców na rynku. Zgromadzeni obejrzeli jasełka wystawione przez rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 5 oraz kolędowali wspólnie z Marcinem Kowarszem. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje orszaku w Pyskowicach oraz wszystkim uczestnikom pochodu.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

KONCERT CHÓRU GOSPEL

Chór Gospel Przebudzenie 4 stycznia zaprosił pyskowiczan na przepiękny koncert kolęd w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu. Mogliśmy wysłuchać znanych kolęd w bardziej lub mniej znanej aranżacji, niektóre tradycyjne, a niektóre bardzo zaskakujące. Kto był, na pewno potwierdzi, że warto.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

Strona 1 z 108 1 2 3 4 > >>


Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
SEKCJE MOKIS
HARMONOGRAM ZAJĘĆ
MEDIA O NAS
PLAN PRACY 2015
BYLI U NAS
KONTAKT Z NAMI
DZISIEJSZE WYDARZENIA
ARTYKUŁY
PARTNERZY MEDIALNI
LEGENDY PYSKOWICE 07
LEGENDY PYSKOWICE 08
LEGENDY PYSKOWICE 09
LEGENDY PYSKOWICE 10
LEGENDY PYSKOWICE 11
LEGENDY PYSKOWICE 12
DYBUK 2007
DYBUK 2008
TEATR - "CARPE DIEM"
TEATR TAŃCA -"ALACARTE"
KOLONIE Z MOKiS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

KONTAKT Z MOKiS

KULTURA
tel./fax 32 233-25-34
tel./fax 32 333-03-48


E-MAIL NAPISZ DO NAS

SPORT
tel. 32 333-20-95

E-MAIL NAPISZ DO NAS

RATUSZ-MUZEUM
tel. 32 333-16-35

E-MAIL NAPISZ DO NAS

OBIEKTY - MOKiS


MUZEUM MIEJSKIE


HALA SPORTOWA


KORTY TENISOWE


STADION SPORTOWY