STRONA GŁÓWNA · BYLI U NAS · KONTAKT Z NAMI · ARTYKUŁY · MUZEUM · HALA SPORTOWA · KORTY TENISOWE · TEATR - "CARPE DIEM" Listopad 01 2014 06:07:55


Ostatnie Artykuły
WYWIAD Z MICHAŁEM BA...
TURNIEJ GWIAZD
W RAMIONACH ANIOŁA
"ŻEBY ŻYĆ" - CARPE DIEM
„DAR NIEPODLEG...
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 692
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: januszk
Newsletter
Wpisz swój adres e-mail i kliknij Subskrypcja/Rezygnuję.Ilość subskrypcji: 103

750 lat Pyskowic zobacz :
WYDARZENIAPLĄSY DRAMY

II OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA TANECZNE "PLĄSY DRAMY" - foto, wyniki - zapraszamy !- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK ! | - WYNIKI - KLIK !

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH i WYSTAWA W GALERII "PODcień"

Jesień wcale nie musi być smutna w Pyskowicach. Przekonują się o tym Ci, którzy kolejny raz przybyli do MOKiSu na spotkanie z kabaretem. Tym razem gościliśmy Kabaret Skeczów Męczących.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Galeria PODcień w piątkowy wieczór zaprosiła przybyłych gości w wirtualną podróż do Chin i Afryki. Wystawa fotografii Krystyny Sokolowskiej z wyprawy do tych, jakże pięknych i egzotycznych krajów zatytułowana jest:"Ludzie wśród kontrastów cywilizacji".Autorka zdjęć dzieląc się z nami wrażeniami z podróży porównuje starą i nową kulturę obowiązującą ludzi zamieszkujących te kraje. Egzotyka tych miejsc wzbudziła ogromny zachwyt w zwiedzających. Zapraszamy do odwiedzania wystawy do końca paździrnika w godzinach pracy galerii.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W GALERII "PODcień"

W najbliższy piątek 17 października o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków dalekich podroży do galerii PODcien na nową wystawę w ramach małego klubu Globtrotera. Tym razem zachęcamy do pogłębienia wiedzy o kulturze Chin i Afryki. Autorką wystawy fotograficznej zatytułowanej "Ludzie wśród kontrastów cywilizacji" jest Pani Krystyna Sokołowska, która zechciała podzielić się z nami wrażeniami z tej egzotycznej dla Europejczyka wyprawy. Zapraszamy na uroczyste otwarcie i spotkanie z autorką zdjęć.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Kolejny Dzień Edukacji za nami. Wszystkim nauczycielom ślemy serdeczne pozdrowienia i składamy życzenia wytrwałości.


NOWA WYSTAWA W MUZEUM

Stało się już tradycją, że każdy jubileusz obchodzony w naszym mieście poprzedzony jest wystawą historyczną, która stwarza właściwą atmosferę do przeżywania tych uroczystości. Tak też jest i obecnie w przypadku obchodów 60 lecia edukacji przy Strzelców Bytomskich 1, gdzie przez 45 lat miała swoją siedzibę Szkoła Podstawowa numer 3 imienia Józefa Lompy i obecnie od 15 lat działa Gimnazjum numer 1 imienia Noblistów Polskich. 60 lat, to dużo czasu… W tym okresie mury szkoły opuściło wiele pokoleń naszych mieszkańców , z których wielu, dziś jest już w wieku emerytalnym. Szeroka informacja o tych wydarzeniach przedstawiona na wystawie zakręciła nie jedną łezkę w oku absolwentów i grona pedagogicznego, licznie przybyłych na uroczyste otwarcie w piątkowy wieczór. W galerii PODcien jest również wystawa towarzysząca tej uroczystości, na której prezentuje sie okazale makieta szkoły, oraz część prac plastycznych wykonanych przez uczniów Gimnazjum nr 1.Szkoła, specjalnie na tą okazję wydała również kalendarz, by przez cały przyszły rok jeszcze wspominać to wydarzenie. Wystawę można zwiedzać do końca października br w godzinach pracy Muzeum miejskiego.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

KONKURS FOTOGRAFICZNY - "Fotografią Opowiecie"

Stowarzyszenie Ludzie Miasta 19 września 2014 r. zorganizowało w MOKiSie wernisaż konkursu fotograficznego "Fotografią Opowiecie". Na konkurs wpłynęło prawie 150 zdjęć z całego powiatu gliwickiego i miasta Gliwice . Jury w składzie Ewa Mielnik – przedstawiciel Przeglądu Pyskowickiego i Miasta Pyskowice, Krzysztof Surma – fotograf Nowin Gliwickich i Adam Wójcik – przedstawiciel MOKiSu i jednocześnie Stowarzyszenia Ludzie Miasta nie mieli łatwego zadania. Zdjęcia przedstawiały różnorodną tematykę: zabytki, krajobrazy, infrastrukturę, architekturę i ciężko było wybrać te, które miały zostać nagrodzone. Ale udało się… W piątkowe popołudnie, 19 września, odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy 27 zdjęć ukazujących piękno naszych okolic. Wystawę można do 29 września oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, od 30 września w Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Jagiellońska 21, a następnie w Centrum Kultury "Zamek w Toszku".

Jako organizatorzy pragniemy podziękować:

- Starostwu Powiatowemu w Gliwicach za przekazane środki, dzięki którym mogliśmy konkurs przeprowadzić w takiej formie
- władzom Pyskowic za wsparcie
- pracownikom MOKiSu za lokal w którym mogliśmy wystawić obrazy i za wielkie wsparcie
- mediom, które konkurs objęły patronatem: Nowinom Gliwickim, Sferze Tv, Przeglądowi Pyskowickiemu
- wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu i wernisażu: piekarni Saba, My Center, członkom Stowarzyszenia Ludzie Miasta- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

DOŻYNKI MIEJSKIE W PYSKOWICACH

Drugi dzień Dożynek tradycyjnie został rozpoczęty uroczystą Mszą Św. po której kolorowy korowód przejechał na plac dożynkowy. Muzyka przyjemna dla ucha sprawiła, że na imprezie było bardzo wielu pyskowiczan ale i przyjechało wielu gości z bliska i daleka. Dożynki pyskowickie znane są w całej okolicy i co roku ściągają nowe osoby pragnące dobrej zabawy.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Pogoda dopisała, goście odwiedzający plac dożynkowy także. Atrakcji było wiele, wspaniałe koncerty, kolorowe mini wesołe miasteczko, różnorodne stoiska i oczywiście kołocz dożynkowy oraz cegiełki. Komu mało jest przebojów w wykonaniu grupy Ramolsi, No to co, Wojciecha Gąssowskiego czy Haliny Frąckowiak powinien odwiedzić nas jutro... Atrakcji ciąg dalszy.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !


Ostatnią propozycją wystawienniczą galerii PODcień, którą uroczyście udostępniliśmy zwiedzającym w piątkowy wieczór, jest surrealizm Mieczysława Filipiaka zatytułowany "Osobliwa wizja świata". Na wystawie możemy podziwiać kierunek w sztuce, który zrodził się w latach 20. we Francji na skutek buntu przeciw wszystkiemu, co oczywiste.Polega na całkowitym zaprzeczeniu realności i uwolnieniu wizji podświadomości twórcy. Jeden z obrazów przedstawionych na naszej wystawie zdobył główną nagrodę w konkursie w Filadelfii podczas pobytu Autora w Stanach Zjednoczonych Ameryki.- ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE : - KLIKNIJ I ZOBACZ WIĘCEJ FOTO - KLIK !

NOWA WYSTAWA W GALERII "PODcień"

Zapraszamy na nową propozycję wystawienniczą galerii PODcień, którą będzie wystawa surrealizmu w wykonaniu Mieczysława Filipiaka, zatytułowana "Osobliwa wizja świata". Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem, odbędzie się w najbliższy piątek 5 września o godzinie 17.00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.


Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>


Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
SEKCJE MOKIS
HARMONOGRAM ZAJĘĆ
MEDIA O NAS
PLAN PRACY 2014
BYLI U NAS
KONTAKT Z NAMI
DZISIEJSZE WYDARZENIA
ARTYKUŁY
PARTNERZY MEDIALNI
LEGENDY PYSKOWICE 07
LEGENDY PYSKOWICE 08
LEGENDY PYSKOWICE 09
LEGENDY PYSKOWICE 10
LEGENDY PYSKOWICE 11
LEGENDY PYSKOWICE 12
DYBUK 2007
DYBUK 2008
TEATR - "CARPE DIEM"
TEATR TAŃCA -"ALACARTE"
KOLONIE Z MOKiS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

KONTAKT Z MOKiS

KULTURA
tel./fax 32 233-25-34
tel./fax 32 333-03-48


E-MAIL NAPISZ DO NAS

SPORT
tel. 32 333-20-95

E-MAIL NAPISZ DO NAS

RATUSZ-MUZEUM
tel. 32 333-16-35

E-MAIL NAPISZ DO NAS

OBIEKTY - MOKiS


MUZEUM MIEJSKIE


HALA SPORTOWA


KORTY TENISOWE


STADION SPORTOWY